Banu Avar'a sert tepki!

banu-avara-sert-tepki

Doğu Türkistan Sürgün hükümeti Bakanlar kurulu Banu Avar’a çok sert tepki gösterdi.
03 Eylül 2016 Cumartesi 12:29

Doğu Türkistan Cumhuriyeti  Sürgün Hükümeti Başbakan Enver Yusuf Turani adına Başbakan Yardımcısı Hanifi Çakır ve Bakanlar kurulu, Banu Avar'ın katıldığı bir televizyon proğramında kullandığı ifadere sert tepki gösterdi.


Yazılı bir açıklama yapan, Doğu Türkistan Cumhuriyeti  Sürgün Hükümeti Başbakanı Enver Yusuf Turani adına Başbakan Yardımcısı Hanifi Çakır ve Bakanlar kurulu, Banu Avar hakkında yaptığı açıklamada:


''Dün akşam HABERTÜRK TV'de katıldığı programda Macaristan Jobbig parti lideri Vona Gabor'u, Soros’un  çocuğu olarak suçlayan Banu Avar’a tepkimiz çok büyük!


Bu açıklamanız ve bundan önce Türk milletini terörist ilan ettiğiniz açıklamalarınız göz önüne alındığında bundan iki yıl önce Kırşehir konferansınızda kendinizin 'bir tarafınız Çerkez bir tarafınızı ise Ermeni olduğunu açıklamıştınız.'
Etki ajanı olduğunu bildiğimiz BANU AVAR Türk Milleti'nin çok değerli Doğu Türkistan evlatlarını TERÖRİST olmakla itham etmiş ve Çin adına ekranlarda etki ajanlığı yapmıştı.


MAO ve Çin istihbaratının Türkiye temsilcisi olmayı içine sindirenler Türk milletine söz söyleyemezler.

 

Türk töresine göre hainler her zaman er ya da geç  cezalarını çekerler. Etki ajanlığı yanında Çin adına görevli olduğunu bildiğimiz BANU AVAR’ın derhal sözlerini geriye alması Türk milletinden ve  DOĞU TÜRKİSTAN Türklerinden özür dilemesini çok geç olmadan bekliyoruz.

 


Talihsiz beyanı ve Türk Milleti düşmanı Çin hükümeti adına yapmakta olduğu görevle ilgili olarak kendisini TÜRK MİLLETİ düşmanı ilan ediyoruz.

 

Batı ne kadar vahşiyse Türk milletinin binlerce yıllık düşmanı Çin'de o kadar vahşidir:
Türk Milleti evlatlarını YAHUDİ, HRİSTİYAN, MÜSLÜMAN, ŞAMAN  veya herhangi başka bir dine mensubiyetiyle değerlendirmez.

 

Türk milleti evlatlarını mezhepler üzerinden değerlendirmez.


Türk milleti evlatlarını TURAN olarak Türk milleti ailesi olarak değerlendirir.


Tekrar  tekrar Türk milletine hakaretler yağdıran BANU AVAR tarihin sayfalarında Türk milletine ve Doğu Türkistan Türk halkına tevdi edilmiştir.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' denildi.

 

 

 Haber okunma sayısı: 836

Haberin etiketleri:

Banu Avar'a sert tepki!
http://www.trendyol.com/?utm_campaign=gozcu|general&utm_source=aff&utm_medium=cpc


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ