3 büyük kurumdan Türkiye’ye uyarı

3-buyuk-kurumdan-turkiyeye-uyari

Dünyanın önde gelen üç dev kuruluşundan aynı günde peşpeşe Türkiye açıklamaları geldi.
17 Nisan 2014 Perşembe 09:10

Morgan Stanley, bugün yayınladığı gelişmekte olan piyasalar strateji raporunda Meksika için tavsiyesinin ‘eşit ağırlık’a yükseltirken, Türkiye için tavsiyesini ‘ağırlığını azalt’a indirdi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, Amerikan Merkez Bankası FED’in tahvil alımlarını azaltarak parasal genişleme politikasını sonlandırmasıyla gelişmekte olan ekonomiler arasında en çok Türkiye ve Güney Afrika ’nın etkileneceği konusunda uyarıda bulundu. JP Morgan, Türkiye için tavsiyesini ‘agirligini azalt’ olarak korudu.

JP MORGAN: AĞIRLIĞINI AZALT

JP Morgan bu kararina neden olarak, degerlemelerin ucuz olmamasini, 2013′de 65 milyar dolar ile GSYH’nin yüzde 7,8′i seviyesinde gerçeklesen cari islemler açigini asagi çekilmesi için GSYH’nin en az 2 yil trendin altinda büyümesini ihtiyaç oldugu tahminlerini ve Rusya’dan çikan fonlarin Türkiye’nin gelismekte olan piyasalarin üzerinde performans gösterecegi beklentisinin yanlis olduguna inanmasini isaret etti.S&P: En çok Türkiye etkilenecek

Kuruluş, ABD Merkez Fed’in tahvil alımlarını azaltmasından gelişmekte olan ülkeler arasında en çok Türkiye ve Güney Afrika’nın bankacılık sektörlerinin etkileneceğini belirtti.

S&P açıklamasında, incelenen yedi bankacılık sistemi arasında en yüksek hassasiyetin iki ülkenin bankacılık sistemlerinde görüldüğü ifade edildi. Kuruluş Şili, Hindistan, Endonezya ve Peru’nun bankacılık sistemlerinin ise, Fed’in tahvil alımlarını azaltmasından kaynaklanan etkilere karşı nispeten daha dirençli olmalarının beklendiği kaydetti.

S&P, Türkiye’nin BB+ notuyla ilgili değerlendirmesini 23 Mayıs’ta yapacak.

Morgan Stanley Türkiye tavsiyesini düşürdü

Morgan Stanley, bugün yayınladığı gelişmekte olan piyasalar strateji raporunda Türkiye için tavsiyesini ‘ağırlığını azalt’a indirdi.  Banka, Türkiye büyümesinin normalin altında kalması ve aşırı alım seviyesindeki teknik göstergeler nedeniyle bu kararın alındığını bildirdi.
Morgan Stanley gelişmekte olan piyasalar strateji raporunu açıkladı. Ünlü yatırım bankası Türkiye için tavsiyesini, gayrisafi yurtiçi hasılada (GSYH) büyümenin
normalin altında kalması ve aşırı alım seviyesindeki teknik göstergeler nedeniyle düşürdü ve ‘ağırlığını azalt’a indirdi.


Haber okunma sayısı: 1393

http://www.trendyol.com/?utm_campaign=gozcu|general&utm_source=aff&utm_medium=cpc


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ