Dünya bu habere kilitlendi

dunya-bu-habere-kilitlendi

Çin'den sonra bu kez de kayıp Malezya uçağıyla ilgili arama çalışmaları yapan Avustralya gemisinin kara kutudan sinyal aldığı duyruldu.
07 Nisan 2014 Pazartesi 09:31

8 Mart’ta kaybolan MH370 sefer sayılı Malezya Havayollarına ait yolcu uçağının bulunmasına yönelik çalışmalarda, Cumartesi günü bir Çin gemisinin karakutu sinyalleri almasının ardından bu kez de “Ocean Shield” isimli Avustralya gemisinin, Perth kentinin 1680 km kuzeybatısında benzer sinyaller aldığı bildirildi.

Gemi, ilki bir saat 20 dakika, ikincisi de 13 dakika süren sinyallerin tam yerini tespit etmek için bölgeyi taramaya devam ediyor.

İKİ GEMİ ARASINDA 550 KM MESAFE VAR
“Ocean Shield” ile Çin gemisinin sinyal aldığı noktalar arasında yaklaşık 550 kilometre mesafe bulunuyor.

SİNYALLER İÇİN SON 24 SAAT
Alınan sinyallerin, 239 yolcusuyla birlikte 29 gündür kayıp olan Malezya yolcu uçağına ait olabileceği düşünülüyor. Kara kutunun şarjının ise 30 gün içinde tükeneceği ve bir daha sinyal gönderemeyeceği düşünülüyor. Bu durumda uçağın düştüğü düşünülen bölgeden enkaza dair bir işaret bulunamadığı takdirde kayıp uçakla ilgili bilgilere ulaşılması oldukça güç olacak.SİNYALLERİN KAYNAĞINA ULAŞILAMIYOR
Uzmanlar, kısa süreliğine yakalanan sinyallerin MH370 sefer sayılı uçağa ait olup olmadığını ortaya çıkarmaya odaklanmış durumda.Tespit edilken sinyallerin henüz kaynağına ulaşılmadı.

‘ABD HÜKÜMETİ YERİNİ BİLİYOR’
Öte yandan, uçakla ilgili şaşırtan iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Terör şüphesi ve patemnt tartışmalarından sonra ortaya atılan yeni iddiaya göre Amerika hükümeti uçağın yerini tespit etti ancak bu bilgiyi dünya kamuoyuyla paylaşmıyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddiaya göre, uçağın Maldivler yakınlarındaki Diego Garcia ABD askeri üssüne indiği konuşulmuştu. Çarpıcı teori, yolculardan birinin kız arkadaşının ifadeleriyle tekrar gündeme geldi. Philip Wood adlı yolcunun kız arkadaşı Sarah Bajc, Diego Garcia askeri üssünün “nakliye için konteynır” sipariş ettiğini gösteren belgelerden yola çıkarak, konteynırın cesetleri taşımak için istendiğini iddia etti. CNN tarafından yayımlanan iddiaya göre, esrarengiz uçağın akıbeti ABD hükümeti tarafından biliniyor fakat dünya kamuoyundan gizleniyor.


Haber okunma sayısı: 833

Haberin etiketleri:

Dünya bu habere kilitlendi
http://www.trendyol.com/?utm_campaign=gozcu|general&utm_source=aff&utm_medium=cpc


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ