Güvenlik Teknolojileri: 2014 Volvo V40

guvenlik-teknolojileri-2014-volvo-v40

Premium C segmentinde “şimdiye kadar ki en güvenli Volvo” artısı ile birlikte daha güvenli bir duruş sergileyen 2014 model Volvo V40’ın teknoloji yapı taşları da baş döndürüyor.
25 Mayıs 2014 Pazar 11:00

1944 yılında ilk güvenlik kafesini, 1959’da ilk üç noktalı emniyet kemerini araçlarında kullanan Volvo; 1989’da ise diğer tüm otomobil üreticileri hava yastığını opsiyonel olarak sunarken tüm araçları için bu özelliği standart hale getirmek gibi sayısız ilke imza atmıştı.

Markanın 2014 model otomobillerinden V40 ise pasif güvenlik sistemlerine ek olarak aktif güvenlik sistemleri, tasarımı ve teknolojisiyle de ön plana çıkmayı başarıyor.

Tasarımında sportif öğeleri İskandinav zerafeti ile birleştiren yeni nesil Volvo V40; geliştirilmiş şaşisi, yenilenen direksiyonu, geniş iç hacimi sayesinde konforu hem sürücü hem de yolcular açısından uçlarda yaşatmayı başarıyor.A’dan Z’ye güvenlik

Otomobilin içi ise A’dan Z’ye teknoloji dolu. Bir bütün şeklindeki grafik ekran tipli gösterge paneli; Elegance, ECO ve Performance olmak üzere üç farklı görünüm opsiyonunu sürücüsüne sunuyor. Adaptif hız sabitleyici ve mesafe uyarısı gibi artık standart hal almaya başlayan özelliklerin dışında Volvo V40’da gelişmiş kör nokta sistemi(BLIS) dikkat çekiyor.

Bu sistem, tam 70 metreye kadar arkadaki aracı algılamayı başarıyor ve 30 metre mesafeye kadar etrafı radar sistemi ile tarıyor. Etraftaki yayalar, diğer araçlar ekrana sesli uyarı beraberinde geliyor.

Yaya algılama sistemi

Ve güvenlik konusunda en çarpıcı özelliğe geldi sıra; yaya algılama sistemine sahip Volvo V40’ın bu özelliği sayesinde bir yaya karşıda belirdiği anda ön cama yansıyan bir ışık yanıp sönmeye başlıyor; sürücü frene basmadığı taktirde fren otomatik olarak fren yapıyor.

Dikiz aynasının altındaki lazer sensörü ile trafiği gözleyen sistemi ile yine şehiriçinde beklenmedik kazaların önüne geçmeyi hedefleyen Volvo V40’da saatte 200km’ye kadar şerit koruma sistemi de teknoloji yapısı içinde yer alıyor.Haber okunma sayısı: 1578

http://www.trendyol.com/?utm_campaign=gozcu|general&utm_source=aff&utm_medium=cpc


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ